ODIN nedir? Samsung için ODIN indir

Android tabanlı Samsung tablet ve telefonlarınıza el ile kendiniz mi yazılım yüklemek istiyorsunuz? O zaman Odin ile tanışın.

Samsung için Odin indir!
Güncel Odin sürümlerinden Odin 3.12.3‘ü buradan indirebilirsiniz.
Güncel Odin sürümlerinden Odin 3.13.1‘ü buradan indirebilirsiniz.

Odin nedir?
Odin, Android tabanlı Samsung telefon ve tabletlerin yazılımını kablo ile bilgisayar üzerinden güncellemenizi sağlayan, minik bir programdır.

Samsung için Odin nasıl kullanılır?
Odin, Android tabanlı Samsung tablet ve telefonların yazılımını kolayca güncelleyebilmeniz için tasarlanmış basit bir bilgisayar programı.

Örneğin Samsung Galaxy S6 modeli için Nougat güncellemesi ilk olarak Polonya’da çıktı fakat Türkiye’ye gelmedi. Kullanıcılar Polonya ROM’unu indirip, Galaxy S6 modellerine Odin üzerinden bilgisayar ile güncelleyebilirler. Yazılımı çökmüş bir telefona yeni yazılım yüklemek için veya yeni bir recovery ya da root yüklemek için kullanılır. Tabii bunlar örnek olup, benzer pek çok model için benzer senaryoları düşünebilirsiniz.

Odin ile indirilen ROM, telefonunuza nasıl yüklenir?
– ROM için indirdiğiniz zip dosyasının içindeki md5 dosyasını, bilgisayarınızdaki herhangi bir yere çıkartın

– Telefonunuzu kapatın

– Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Telefonun sürücülerinin yüklü olduğuna ve bilgisayar tarafından tanındığına emin olun.

– Home tuşu + Güç tuşu + Ses Kısma Tuşuna basılı tutarak telefonu açın, daha sonra cihaz download modunu açacak ve size iki seçenek çıkacak. Continue deyip devam edin

– Az önce indirdiğniz Odin dosyasını bir klasöre çıkartıp, uygulamayı çalıştırın

– Odin uygulamasını çalıştırdıktan sonra AP butonuna tıklayın. Daha sonra indirdiğiniz .zip dosyasından çıkarttığınız .md5 uzantılı Samsung ROM’unu seçin

wp-content/uploads/2018/10/odin-300x217.png 300w, https://teknomobil.net/wp-content/uploads/2018/10/odin-768x557.png 768w, https://teknomobil.net/wp-content/uploads/2018/10/odin.png 883w" sizes="(max-width: 512px) 100vw, 512px" />

Start tuşuna basın. Program kitlendiği zaman sakın kapatmayın. Kendine illa gelecektir. Eğer telefonunuzda yarım yükleme olursa, bilgisayarı açıp kapatıp, tekrar Odin’den kurulum yapabilirsiniz.

Samsung için Odin uyarıları!
Odin kullanmadan önce, ne olur ne olmaz yedek almayı unutmayın. Telefona ya da tablete yükleyeceğiniz yazılım, verileri sıfırlayarak yüklenebilir. Bu ihtimali asla küçümsemeyin. Ayrıca Odin ile yükleme başladığında, kesinlikle takılma olsa dahi beklemeyi, iptal etmemeye çalışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir