iOS 12.2 yayınlandı! İşte Özellikler!

Apple bugün düzenlediği 25 Mart etkinliğinde beklendiği yeni servislerini duyurdu. Apple TV Plus, Apple Card ve Apple News Plus gibi servislerin tanıtıldığı etkinlikten hemen sonra iOS 12.2 sürümü kullanıcılara sunuldu. Bu etkinlikle birlikte bir iOS güncelleme haberi bekleniyordu.

Böylece iOS’un yeni ara sürümü altıncı betadan sonra kullanıcılar ile buluşmuş oldu. Gelin, şimdi iOS 12.2 güncellemesinin detaylarına ve başta yeni servisler olmak üzere kullanıcılara sunulan onlarca farklı yeniliğe hep birlikte göz atalım.

iOS 12.2 yayınlandı! iOS 12.2 neler sunuyor?

Her zaman olduğu gibi Apple yine güncelleme notlarını oldukça kısa tutuyor. Yaklaşık 830 MB boyutundaki iOS 12.2 güncellemesinin dört yeni Animoji içerdiği belirtiliyor. Bunlara ek olarak her iOS güncellemesi için standart hale gelen ” kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler ” ifadesi kullanılıyor.

Domuz, köpekbalığı, zürafa ve baykuş dahil olmak üzere 4 yeni Animoji’nin kullanıcılara sunulduğu iOS 12.2 birkaç saat önce duyurusu gerçekleştirilen Apple News+ abonelik hizmetini destekliyor.

lt=""/>

Yine biraz önceki etkinlikte tanıtılan Apple Card servisi için Cüzdan uygulaması baştan aşağı yenilendi. Ek olarak Sony, Samsung ve LG gibi şirketlerin üçüncü taraf televizyonları için AirPlay 2 ve HomeKit desteği sunuluyor.

Bu kapsamda Ev uygulaması üzerinden TV’ye erişim mümkün hale geldi. Denetim Merkezi’ne iPhone’un ekranını tamamen kaplayan ve daha koyu bir renge sahip olan yeni / yenilenen televizyon kumandası eklendi.

Bunlara ek olarak onlarca farklı yeniliğin daha kullanıcılara sunulduğu iOS 12.2 sürümüne: iOS cihazlarınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüs

ünden veya telefonu PC’ye bağlayarak iTunes uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

iOS 12.2 hangi cihazlara geldi

iOS 12.2 güncellemesini alan iOS cihazlar tam olarak şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Kaynak: shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir