YouTube, Platforma ücretsiz, reklam destekli 100 film ekledi

Youtube, AdAge’ın yeni bir raporuna göre, geçen aydan başlayarak siteye 100 civarında desteklenen Hollywood filmini sessiz sedasız ekledi . Başlıklar arasında “Rocky” ve “The Terminator” gibi klasiklerin yanı sıra “Zookeeper”, “Ajan Cody Banks” ve “Legally Blonde” gibi filmler de yer alıyor.

Daha önce YouTube, tüketicilere Apple’ın iTunes veya Amazon Video’sundan içerik kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğinize benzer şekilde film ve TV şovları satın alma olanağı sunmuştu.

Şu anda, YouTube bu ücretsiz filmlerde reklam yayınlıyor, ancak rapor, şirketin sponsorluklar veya özel gösterimler gibi reklamverenlerle başka anlaşmalara açık olduğunu söyledi.

YouTube’un bu alandaki avantajı, diğerleriyle karşılaştırıldığında, 1,9 milyar aylık aktif kullanıcıların büyük bir kullanıcı tabanına ve Google’dan verileri kullanarak reklamları hedefleyebilme özelliğine sahip.

Samsung Katlanabilir Telefonu Galaxy F !

YouTube’da reklam destekli bir film pazarının eklenmesi, Roku’nun geçen yıl Roku Channel adlı ücretsiz film koleksiyonunun lansmanı ile başlayan bu pazara girmesini izliyor .

Bu yıl, Roku, aynı zamanda ABC News, Cheddar, Newsmax, Newsy, People TV, Yahoo ve The Young Turks ve daha yakın zamanda eğlence ve canlı sporlar

dan canlı haberler gibi içerikleri de içerecek şekilde bu kanaldaki içerik türünü genişletiyor .

Walmart ayrıca Vudu aracılığıyla kendi ücretsiz film koleksiyonunu sunuyor ve son zamanlarda hizmet için orijinal içerikte MGM ile birlikte çalışıyor . Tubi, ücretsiz, reklam destekli içerikli bir akış hizmeti de yürütmektedir. Ve Amazon benzer bir şey üzerinde çalışıyor olduğu söylentileri var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir