WordPress Admin Panele Giremiyorum Ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sayfamıza atılan bir sorun üzerine hazırlıyoruz. Bir arkadaşımızın sorusunu değerlendirelim; “wordpress admin panele giremiyorum, wordpress admin panele giriş yapamıyorum”. Sorun: wordpress admin panele giriş yapıldığında boş bir sayfa görülüyor. Bunun bir çok nedeni olabilir .

1. Yol: Son Yüklediğiniz Eklenti den Kaynaklı Hata Olabilir.

Bir eklenti yükledikten sonra Admin paneline ulaşamıyorsanız büyük ihtimal son yüklediğiniz eklenti yüzünden olabilir. Peki bu sorunu nasıl çözeriz?

Anadizin > wp-content >plugins klasörüne girerek son yüklediğiniz eklentiyi sileceksiniz. Ardından panele girebilirsiniz. Eğer hala düzelmedi ise sorun başka bir eklenti yüzünden de olabilir. Sorun tamamen eklenti kaynaklı mı onu öğrenmek için Anadizin > wp-content deki “plugins” klasörünün ismi değiştirin. Basitçe başına u harfi koyun. Eğer be değişimden sonra admin paneli açıldı ise sorun eklenti kaynaklı. Tekrar eski haline getirin, eklentileri bilgisayarınıza indirin ve tek tek yükleyiniz. Aynı zamanda admin panelini kontrol ediniz.

Eklentileri kullanmayacak mıyım ? Eklentileri tabi ki kullanabileceksiniz . Sorun Hangi eklentide sorun olduğunu bulmak. Panelden Bütün eklentileri pasifleştirin ve teker teker kontrol ederek eklentilerin hangisinde sorun olduğunu bulun.Temanız da yapılan değişiklikleri geçici olarak varsayılan yapın. ve eklentiyi tekrar kurmayı deneyin.

2. Yol Temalardan Kaynaklı Hata

Eklenti hatasından kaynaklanmadığını düşündüğünüz durumlarda hatayı diğer bir sorun olan tema hatasında arayın derim. Önerim; editleme hatası yaptığınız dosyayı tekrar ftp’den orjinalini yüklemeniz. Bu sorularınız cevabı olacaktır.

Genelde functions.php (işlevler) dosyasından doğan bir sorundur. Orjinal’ini gönderin sorun düzelecektir.

4. Yol Hosting Değişikliği yaptım panel açılmıyor .

Olabilir neden olmasın . Öncelikle önerim htacces dosyasının içeriğini silin (yedeğini alarak) boş bir şekilde ana dizine atın tekrar wp-admin silip tekrar yükleyin. Böylece Admin Panel’ine giriş öyle veya böyle sağlanacaktır.

5. Yol wp-config.php yüzünden olabilir.

wp-config.php sayfasının bazı nedenlerden dolayı kodlama türü değişebiliyor. Geçenlerde başıma gelmişti. Bir deneyim dedim. wp-config.php dosyasını note++ ile açınız. Tüm kodları kopyalayınız. Ardından kodlama türünü ANSI olarak yapınız. Daha sonra kopyaladığınız kodları tekrar içeri yapıştırın. Kaydedip tekrar ftp den dizinize atınız. Sorun çözülecektir. wp-config.php dosya izini 644 olmalıdır.

6. Yol .htacces dosyası yüzünden olabilir.

.htacces dosyanızın yedeğini aldıktan sonra ana dizinden silin veya içeriğini alttaki kod ile değiştiriniz. Sorununuz çözülecektir.

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule
^index\.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L]

 

7. Yol pluggable.php dosyası yüzünden olabilir.

ftp den wp-includes klasöründeki pluggable.php dosyasının 876 satırını bir kontrol et yada temiz wp dosyasındaki pluggable.php dosyasıyla ftp dekini değiştiriniz. Sorununuz çözülecektir.

Kolay gelsin.

Kaynak: https://www.muhendisbeyinler.net/wordpress-admin-panele-giremiyorum/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir