HUAWEI SMS VE WHATSAPP DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT…

Huawei tarafından müşterilerine yeni yıl hediyesi mesajı gönderiliyor mu? WhatsApp üzerinden dolandırıcılar tarafından gönderilen bazı mesajlarda vatandaşlar tuzağa düşürülmeye çalışılıyor. Mesajı alan bazı kullanıcılar bunun gerçek olup olmadığından emin değil. Huawei SMS veya WhatsApp dolandırıcılğı konusuna dikkat etmek gerekiyor. Konu ile ilgili detaylı bilgi haberin en altında. Peki, Huawei yılbaşı mesajı gerçek mi? İşte detaylar: 

Öncelikle çok önemli bir uyarda bulunmak istiyoruz. Bu aralar e-dolandırıcılık çeteleri tarafından Huawei adına vatandaşlara WhasApp ve SMS üzerinden tuzak linkler ve mesajlar gönderiliyor. Bizzat Huawei tarafından kullanıcılarına gönderilen mesajların gerçek olup olmadığını test etmeniz gerekiyor. Mesajlarda yeni yıl hediyesi olarak laptop, telefon ve internet paketleri verileceği belirtiliyor. Ancak bunun için bazı işlemler yapmak gerekiyor. Mesajlarda çıkan linklerin Huawei’nin gerçek internet sitesine ait olup olmadığına mutlaka dikkat ediniz. Çünkü dolandırıcılığı da yapılan SMS ve WhatsApp mesajlarının bazılarında vatandaşlar farklı sitelere yönlendiriliyor. 

Huawei adına SMS ve WhatsApp üzerinden gönderilen dolandırıcılık amaçlı mesajlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte Huawei ve benzeri birçok ünlü markanın adını kullanarak SMS dolandırıcılığı yapan birçok çete türüyor. Bu tür çetelere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Öncelikle mesajlarla g

nderilen linklere dikkat edilmeli. Huawei’nin gerçek ve orijinal linki aşağıdaki gibidir. Bu link dışındaki hiçbir linki açmayın ve itibar etmeyiniz.

WhatsApp üzerinden gönderilen ve “Cep telefonu kazandınız” ya da “Bilmem ne kazandınız” şeklindeki tuzak mesajlara sakın kanmayın. Çünkü bu mesajlarla gönderilen linklerin tamamı dolandırıcılık amaçlı kullanılıyor. 

Kaynak: https://www.sonhaberler.com/huawei-yeni-yil-hediyesi-mesaji-gercek-mi-dolandiricilik-mi-haber-822025

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir