iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” uyarısı hakkında

Güvenilen bilgisayarlar hakkında bilgi edinin ve ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Aygıtınızdaki güven ayarları ne anlama gelir?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bir bilgisayara ya da başka bir aygıta ilk kez bağladığınızda söz konusu aygıta güvenip güvenmediğinizi soran bir uyarı görünür:

  • Güvenilen bilgisayarlar iOS aygıtınızla eşzamanlanabilir, yedeklemeler oluşturabilir ve aygıtınızdaki fotoğraflara, videolara, kişilere ve diğer içeriğe erişebilir. Güvendiğiniz bilgisayarları değiştirme işlemi yapmadığınız ya da iOS aygıtınızı silmediğiniz sürece bu bilgisayarlar güvenilen bilgisayarlar olarak kalır.
  • Bir bilgisayara güvenmemeyi seçerseniz bu bilgisayarın aygıtınızdaki içeriğe erişimini engellersiniz. iOS aygıtınızı söz konusu bilgisayara her bağladığınızda güven uyarısını görürsünüz.

Bir bilgisayara güvenip güvenmemeyi seçme

  1. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bilgisayarınıza ya da başka bir aygıta bağlayın.
  2. iOS aygıtınızın kilidini açmak için varsa parolanızı girin.
  3. Bilgisayara ya da başka bir bağlı aygıta güvenmek istemiyorsanız iOS aygıtınızda Güvenme’ye dokunun. Bilgisayara ya da başka bir bağlı aygıta güvenmek istiyorsanız Güven’e dokunun.
  4. Bir bilgisayara bağlıysanız iTunes’daki Sürdür seçeneğine dokunun. Farklı bir aygıta bağlıysanız, varsa diğer soruları yanıtlayın.

Güvenilen bilgisayar ayarlarınızı değiştirme

iOS aygıtınız güvenmeyi seçtiğiniz bilgisayarları hatırlar.

Bir bilgisayara ya da başka bir aygıta artık güvenmek istemiyorsanız iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda gizlilik ayarlarını değiştirin. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Konum ve Gizliliği Sıfırla’ya gidin. Artık, önceden güvenilen bir bilgisayara bağlanırken Güven uyarısı bu bilgisayara güvenip güvenmediğinizi sorar.

Yardım alma

Güven veya Güvenme seçeneğine dokunduğunuz halde iOS yanıtınızı kabul etmiyorsa ya da Güven uyarısı görünmüyorsa şu adımları izleyin. Her adımdan sonra yeniden deneyin:

  1. Bilgisayarınızda iTunes’un en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
  2. iOS aygıtınızın bilgisayarınızla bağlantısını kesip yeniden bağlantı kurun.
  3. iOS aygıtınızı ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  4. Güven ayarlarınızı sıfırlayın.

Yukarıdaki adımlar işe yaramıyorsa Ayarlar > Genel > Sıfırla’ya gidip Ağ Ayar

larını Sıfırla’ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını, parolalarını, hücresel ayarları ve VPN ile APN ayarlarını da sıfırlar.

Windows için iTunes’u Microsoft Store’dan indirdiyseniz iTunes Mobile Device Helper’ın başlangıç öğesi olarak etkinleştirildiğinden emin olun.

Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa Apple Destek bölümüne ulaşın.

Kanyak: apple.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir